10.02.2012

Brio

Podejrzewamy, że dobrze znacie szwedzką firmę BRIO, ale nie możemy jej pominąć na naszym blogu. Dlatego przez najbliższe dni będziemy prezentować Wam ich najróżniejsze produkty. Jest to firma z wieloletnią tradycją (została założona w 1884 roku przez Ivara Bengtssona). 
Zaczynamy od serii zabawek, które zrobiły na nas zdecydowanie największe wrażenie, czyli zestawów kolejek z torami. Mimo tego, że jesteśmy dziewczynami będąc małe obie uwielbiałyśmy bawić się chłopięcymi zabawkami. Te kolejki są tak fajne, że nawet teraz mamy ochotę się nimi pobawić.
Można by powiedzieć, zresztą pewnie wielu tak mówi, że BRIO to firma droga i kupić zabawkę dla dziecka za 200-300 zł to dużo. W dużej mierze jest to prawdą, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że nie są to zabawki, którymi dziecko pobawi się chwilę, znudzi, rzuci w kąt albo zepsuje. Rozwijają jego kreatywność, zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. 
Można je rozbudowywać dokupując kolejne elementy i tworząc w ten sposób całe miasteczko z kolejką, metrem, samochodami itp. Do produkcji zabawek użyto trwałych materiałów (np. drewna bukowego, brzozowego oraz tworzyw sztucznych bezpiecznych dla dzieci), co sprawia, że nie niszczą się łatwo i są jak klocki Lego, które przekazuje się z pokolenia na pokolenie. 
Zalet można wymieniać wiele, ale nic tak bardzo Was nie przekonana do tej zabawki, jak osobista konfrontacja.
Brio otrzymało wiele nagród.

via
brio.net via brio.net


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz