8.03.2013

TESTUJEMY: Newborn Set™ nakładka na krzesło Tripp Trapp® Stokke® (część II)

W porównaniu do krzesła Tripp Trapp® nakładka Newborn Set™ jest całkiem nowym produktem Stokke®, bo ma zaledwie kilka lat. Dzięki niej można wygodnie posadzić i karmić niemowlę przy stole.

Po otrzymaniu Newborn Set™ pierwsze pytanie, które nam się nasunęło to: jak się ją montuje na krześle? Okazało się to bardzo łatwe. Wystarczy nacisnąć przyciski i nałożyć fotelik na oparcie. Jeśli pojawi się kolor zielony, to znaczy, że jest dobrze zainstalowany (zobaczcie na zdjęciu). Super, że projektanci pomyśleli o takim sygnalizowaniu. 

Newborn Set™ jest funkcjonalny także po zdjęciu z krzesła. Można postawić go na podłodze, służy wtedy jako bujak. Dużą zaletą jest jego niewielka waga. Fotelik jest bardzo porządnie wykonany z wysokiej jakości materiałów. Zarówno tworzywo (100% polyester),  jak i materiał  (100% bawełna) wyglądają świetnie. Tekstylia można zdejmować i prać w pralce.

 


Bardzo podobają nam się szelki. Zwróćcie uwagę na ich kształlt (na zdjęciu). Sposób ich zapinania jest prosty. Jedyne do czego mamy zastrzeżenia to to, że trochę trudno się je otwiera. Dobrze, że są mocne, ale przyciski mogłyby być większe. 


Ogólnie Newborn Set™ sprawia wrażenie bardzo wygodnego, leżące w nim dziecko wygląda na zadowolone. Do nakładki dołączony jest też uchwyt, na którym można powiesić zabawkę.Minusem jest spora cena jak na produkt, który służy ok. 6 miesięcy (do 9 kg), ale jeśli już ktoś się zdecyduje na Newborn Set™, to nie pożałuje. Poza tym objęty jest trzyletnią wydłużoną gwarancją (po rejestracji na stronie www.stokke.com) i tak jak w przypadku krzesła
będzie ona nadal ważna gdy je komuś sprzedamy.


OKIEM MAMY:
Newborn™ testował: Tomek (5 miesięcy)
Mama była zachwycona Newborn Set™ pod wieloma względami. Do tej pory używała wyłącznie bujaka, w którym karmiła i zabawiała dziecko. Powiedziała, że to dla niej niesamowite udogodnienie, że nie musi się nieustannie pochylać nad dzieckiem lub klękać przy nim. Pochwaliła też to, że jest lekkie, łatwo się zdejmuje i zakłada na krzesło. Poza tym świetnie wygląda!


OCENA (0-6):
design: 6
jakość: 5
materiał: 5
funkcjonalność: 5
bezpieczeństwo: 5
opakowanie: 5

zdjęcia 2, 3, 8, 13: Olga Gładykowska  

2 komentarze:

  1. Przyznam, że jestem sceptyczna do wszyskich rzeczy niezwykle potrzebnych dla dzieci jak torby, bujaki, i inne pierdoły, które potem zawalają tylko dom, ale to jest super. Chyba muszę rozważyć zakup dla chłopaków.

    OdpowiedzUsuń