8.05.2013

Kilka faktów na temat historii pralek i firmy BOSCH

1851 Na słynnej Wystawie Światowej w Londynie została zaprezentowana pierwsza pralka MacAlpine". Pracowano nad nią kilkadziesiąt lat i działała na parę. Wymyślił ją Amerykanin James King.

1899   Zaczęto konstruować pralki o napędzie elektrycznym.

1907   Alva Fisher wymyślił jedną z pierwszych pralek bębnowych (Thor). Bęben był zrobiony z emaliowanego drewna (w latach dwudziestych XX wieku zastosowano blachę emaliowaną).

1937   W USA powstała pierwsza automatyczna pralka, która prała, płukała, odwirowała. Można było ustawić czas, temperaturę oraz szybkość obrotów.

Historia pralki Bosch zaczyna się trochę później.

1949 – Firma miała w swojej ofercie urządzenie, które usuwało brud za pomocą drgań.

1960 – Pojawiła się pierwsza w pełni automatyczna pralka (model WVA5).

Warto wspomnieć, że firma Bosch ma już 127 lat. Założył ją Robert Bosch w 1886 roku. Zastanawialiście się kiedyś co przedstawia logo? Jego forma jest dość zagadkowa.

W 1902 roku Bosch razem z Gottlobem Honoldem wymyślili pierwszą świecę samozapłonową z wysokonapięciowym iskrownikiem magnetycznym (co zrewolucjonizowało jazdę samochodami).

Logo przedstawia przekrój twornika, który znajduje się w środku iskrownika. Zaprojektował je Gottlob Honold. Od 1919 roku stało się znakiem rozpoznawczym marki. Logo przez tyle lat prawie się nie zmieniło, zostało jedynie trochę unowocześnione.
Zobaczcie reklamę BOSCH z 1967 roku.W piątek zapraszamy na podsumowanie testowania i recenzję pralki pralki BOSCH Home Professional WAY32740PL.

via swiecebosch.pl, modny-dom.pl, wikipedia.org, pralka.blogspot.com, agdlab.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz