6.08.2013

HISTORIA WZORNICTWA: Nożyczki (Fiskars)


Nie ma chyba domu, w którym nie byłoby nożyczek. Na pewno kojarzycie te pomarańczowe fińskiej firmy Fiskars (na zdjęciu). Projektant Olaf Bäckström pracował nad nimi sześć lat.W 1967 roku firma Fiskars jako pierwsza na świecie wyprodukowała stalowe nożyczki z plastikowymi uchwytami. Są lekkie, wytrzymałe, ergonomiczne (idealnie przystosowane do dłoni).

Standardowe nożyczki dostępne są w dwóch wersjach – dla praworęcznych (pomarańczowe) i dla leworęcznych (czerwone).Fiskars ma w ofercie także narzędzia ogrodowe i kuchenne. Charakterystyczne kolory, ergonomia, spowodowały, że produkty tej firmy są rozpoznawalne i cenione na całym świeciem. Zdobywają najróżniejsze nagrody za jakość, wzornictwo oraz innowacyjne rozwiązania ułatwiające pracę. 
Jednak to pomarańczowe nożyczki stały się symbolem firmy i jakości produktu. Wycinanie nimi to prawdziwa przyjemność. Polecamy je, chociaż nie są tanie, ale naprawdę warto, wystarczą na wiele lat. Same ich używamy i są zdecydowanie najlepsze. W tym miejscu zaznaczamy, że Fiskars nas nie sponsoruje. 

Dzisiaj pokażemy Wam nożyczki dla dzieci. Poza standardowymi kolorami, firma wprowadziła także serię z Muminkami.
Projekt: Olaf Bäckström
Rok: 1967
Producent: FISKARS
Kraj: Finlandia
Materiał: tworzywo sztuczne, stal nierdzewna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz