22.01.2013

TESTUJEMY: Grzechotki (O.B.Designs)

OKIEM PROJEKTANTEK:
Wiele jest grzechotek dostępnych na polskim rynku. Niestety większość straszy swoim wyglądem. Zazwyczaj zrobione są z tworzyw sztucznych. Te, które miałyśmy okazję testować zdecydowanie różnią się od nich. Otrzymałyśmy trzy różne rodzaje grzechotek firmy O.B.Designs: DINGaRINGs, Flipity Flops, HEART FELT. Te dwie pierwsze jednocześnie są też przytulankami i gryzaczkami, czyli posiadają trzy funkcje w jednym.Zaczniemy najpierw od kilku słów o firmie O.B.Designs, która pochodzi z Australii i tam projektuje wszystkie produkty. Ogromny nacisk kładzie na ekologię, jakość materiałów i etykę pracy. Grzechotki wyprodukowano w Indonezji. Producent na każdej metce podkreśla, że wykonane są rzetelnie i w zgodzie ze społecznymi zasadami pracy.


DINGaRINGs
Cała kolekcja składa się z dziesięciu różnych postaci, którym nadano osobowości. Każda z nich różni się wyglądem i charakterem. My wybrałyśmy kotka Katie. Już z metki dowiedziałyśmy sie, że jest przedsiębiorcą, lubi nocne sprzątanie i stepowanie.Wszystkie grzechotki są miękkie, wykonane z bardzo miłego pluszu. Mają drewniany krążek-uchwyt, który może być pomocny w trakcie ząbkowania. Dźwięk grzechotki jest przyjemny i niezbyt głośny. 

Nagrody
jeden z 10 najlepszych prezentów dla dzieci według www.babylogy.com.au, 2010 
jedna z 10 najlepszych zabawek w kategorii ‘Jakość’ na wystawie VICAustralii w Melbourne, 2009

DINGaRINGs
OCENA (0-6):
design: 5
jakość: 5
materiał: 5
funkcjonalność: 5
bezpieczeństwo: 5
ekologia: 5 
opakowanie: 5


Flipity Flops
To grzechotka, gryzak i przytulanka w jednej sensorycznej zabawce. Cechuje ją przede wszystkim różnorodność struktur. W połowie wykonana jest z miękkiego pluszu, w połowie z gładkiej bawełny z cienkimi przeszyciami. Posiada niewielkie filcowe i atłasowe wstawki oraz kilka metek o różnej strukturze. 


Jest to zabawka, która zajmie ręce dziecka i skupi na dłużej jego uwagę. Ściskając ją można wyczuć niewielkie tworzywowe kuleczki, znajdujące się w środku. Przy potrząsaniu wydają one delikatny cichy dźwięk. Dodatkowo posiada drewniany krążek, który może pełnić funkcję gryzaka. Fajnym pomysłem producenta było umieszczenie przy zabawce dodatkowej metki-etykiety, na której można napisać dla kogo i od kogo jest zabawka.


Flipity Flops
OCENA (0-6):
design: 4
jakość: 5
materiał: 5
funkcjonalność: 5
bezpieczeństwo: 5
ekologia: 5
Heart felt
Kiedy otrzymałyśmy propozycję testowania Heart felt nie byłyśmy do nich przekonane. Mimo że kształt jest naprawdę fajny i oryginalny, a jakość filcu bardzo dobra, to nie wydaje Nam się on stosownym materiałem dla grzechotki-przytulanki, którą dziecko na pewno weźmie do buzi. 


Kolekcja Heart felt składa się z czterech wzorów. Ich oryginalne kształty inspirowane są krajobrazem i kulturą Australii. Część zysków z ich sprzedaży przekazywana jest na Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF - World Wide Fund for Nature).


Filc, z którego są wykonane jest miękki i miły w dotyku. Tak samo jak w przypadku DINGaRINGs dźwięk grzechotki jest przyjemny i niezbyt głośny. Sowa, którą otrzymałyśmy, ma miękki brzuszek i szeleszczące skrzydełka.


Heart felt
OCENA (0-6):
design: 5
jakość: 5
materiał: 4
funkcjonalność: 4
bezpieczeństwo: 5
ekologia: 5

Na koniec dodamy jeszcze, że bardzo podoba nam się opakowanie DINGaRINGs i dużego plusa dajemy za metki dołączone do wszystkich zabawek.


Grzechotki do kupienia na bibabu.pl

2 komentarze: