24.04.2013

Pralka Home Professional (BOSCH) - TimePerfect i EcoPerfect

Pralka Bosch Home Professional WAY32740PL została wyposażona w system VarioPerfect, dzięki któremu możemy zdecydować czy zrobić pranie szybko czy ekonomicznie (ekologicznie).
Jak to działa?
Po wyborze programu oraz ewentualnie funkcji dodatkowych, włączamy TimePerfect lub EcoPerfect. Można je zastosować do prawie wszystkich programów.

TimePerfect pozwala skrócić czas prania do 60% (w zależności od programu). Co istotne, przy wyborze tej opcji pralka ekspresowo” wykonuje wszystkie etapy prania, żaden z nich nie zostaje pominięty.


EcoPerfet wydłuża czas prania, ale jednocześnie obniża jego koszty. Wydawać by się mogło, że dłuższe pranie jest droższe. Nic bardziej mylnego. Mechanika sprzętu zostaje spowolniona i nie zużywa tak dużej ilości energii jak przy przyspieszonym lub standardowym cyklu.


Wniosek jest prosty: szybkie pranie jest droższe, dłuższe tańsze. Sami decydujemy na czym Nam w danym momencie bardziej zależy – na czasie czy oszczędności.
Warto podkreślić, że nieważne, którą opcję wybierzemy: TimePerfect, EcoPerfekt, czy program standardowy – efekt prania zawsze będzie taki sam.

Bosch zadbał o to, żebyśmy same przekonały się jakie są efekty stosowania systemu VarioPerfect, dlatego otrzymałyśmy miernik poboru energii. Warto dodać, że Bosch nie jest jego producentem. Wkłada się go do gniazdka, podłącza wtyczkę dowolnego sprzętu, a na bezprzewodowym wyświetlaczu pokazuje się ilość zużywanej energii i związane z tym koszty.

Bardzo chętnie z niego skorzystałyśmy. Wykonałyśmy cztery prania dobierając do każdego z nich te same parametry.
Wyniki naszych testów podamy Wam już w ostatnim wpisie o pralce, który opublikujemy
między 6 a 10 maja. Już teraz zapraszamy.

2 komentarze: