22.04.2013

Pralka Home Professional (BOSCH) - wskaźnik załadunku i zalecanego dozowania

Jedną z funkcji pralki Home Professional WAY32740PL, o której chciałybyśmy Wam więcej opowiedzieć jest wskaźnik załadunku i zalecanego dozowania dla wybranego programu.


O co chodzi?
W trakcie wrzucania ubrań do bębna na wyświetlaczu pokazuje się informacja ile prania jest w pralce, ile jeszcze można dołożyć oraz jaką ilość proszku należy wsypać (w procentach). To bardzo istotne wskazówki z wielu względów. Zbyt duża ilość załadunku pogarsza jakość prania i powoduje, że ubrania się gniotą. Samemu trudno jest to ocenić. Mama testująca pralkę mówi, że dzięki tej funkcji uświadomiła sobie, że mogła w wielu wypadkach uprać jednorazowo więcej, a z obawy przed przeładowaniem dzieliła całość na dwa razy. Zużywała w ten sposób większą ilość wody i energii niż to było konieczne.
Podobnie jest z proszkiem do prania. Wielu Polaków wsypuje go za dużo. Jeśli zmienią swoje nawyki i zaczną stosować się do zaleceń producenta, to w wielu przypadkach może się okazać, że jedno opakowanie proszku starczy na dłużej. O tym jak ważne dla jakości prania jest jego ilość, pisałyśmy już tu
.
Warto zwrócić na to też uwagę ze względu na alergie. W proszkach nadal można stosować fosforany, które uczulają. Często pralki nie są w stanie wypłukać go dokładnie z tkanin. Bosch Home Professional posiada czujnik mętności wody, który dostosowuje czas trwania oraz ilość cykli płukania. Jeśli wykryje za dużo piany, poinformuje Nas o tym na wyświetlaczu. Wiemy, że następnym razem musimy ograniczyć ilość środka piorącego.

Kolejna relacja w środę. Zapraszamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz