4.04.2013

TESTUJEMY: Wanienka Flexi Bath™ Stokke® oraz wkładka Newborn SupportWanienka Flexi Bath™ to bardzo interesujący projekt pod wieloma względami. Pisałyśmy już o niej dwa lata temu tak:

„Standardowe wanienki dla dzieci są duże i bardzo nieporęczne w przechowywaniu. Szczególnie w małej łazience. Duży problem pojawia się się również, gdy wybieramy się z dzieckiem w podróż, chociażby do dziadków. Wózek, ubranka, akcesoria i jeszcze wanienka... Frustrujące, jeśli mamy mały samochód. Duńska firma a Real Cool World rozwiązała ten problem. Wanienka składa się na płasko i może się zmieścić niemal wszędzie. Poza tym, posiada antypoślizgowe dno, więc jest bezpieczna dla dzieci. Wykonana jest z polipropylenu (PP) i elastometru termoplastycznego (TPE). Obydwa nie zawierają ftalanów, PVC, BPA i innych niebezpiecznych substancji. Projekt otrzymał wiele nagród. Wanienki zaprojektowano i wyprodukowano w Danii” (źródło).

Przyszedł czas na testowanie i miałyśmy okazję sprawdzić, czy rzeczywiście jest tak ciekawa jak Nam się wydawało. Nie rozczarowałyśmy się.


A Real Cool World pracowało nad tym projektem trzy lata, nim w 2009 roku wanienka ukazała się w sprzedaży. W 2012 roku Stokke® kupiło tę firmę. Od tej pory ma Flexi Bath™ w swojej ofercie.


Dzięki elastycznym łączeniom składa się ona na płasko. Idealnie sprawdzi się w podróży oraz w małym mieszkaniu. Każdy bez problemu znajdzie dla niej miejsce.


Jak zwykle przy produktach Stokke® jakość materiałów jest świetna. Wanienki przeszły rygorystyczne testy w Duńskim Instytucie Technologicznym.
Nie znaleziono oznak osłabienia konstrukcji i elementów:
- po przechowywaniu jej w pozycji złożonej przez 5 lat
- po otwarciu, zamknięciu, rozłożeniu i złożeniu ponad 3.000 razy
- po wystawieniu jej na działanie wody zawierającej mydło i szampony przez 500 godzin
- po wystawieniu na działanie promieni UV, które są głównym czynnikiem przyczyniającym się do degradacji tworzyw sztucznych


Zwróćcie uwagę także na gumowy korek, który ma bardzo ładną formę, ułatwiającą jego wyciąganie. 
Pusta Flexi Bath™nie rozprostowuje się do końca. Jednak po nalaniu wody zyskuje pełny kształt. Okazało się, że wcale nie jest węższa od tradycyjnych wanienek. Jedynie złudzenie optyczne sprawia, że może tak się wydawać, ponieważ nie ma wokół szerokiego rantu jak inne. 


Nie jesteśmy przekonane do sposóbu jej spinania. Zaczep sprawia wrażenie, że może się dość szybko przerwać. Aczkolwiek producent zapewnia, że przy właściwym użytkowaniu pozostanie on sprawny przez cały okres żywotności wanienki. Przestrzega również, żeby nie podnosić jej za zaczep. 


Postawiłyśmy Flexi Bath™ w wannie i na początku testujący ją Piotrek (2,5) nie chciał do niej wejść. Ostatecznie udało się go namówić. Jak już dostał swoje zabawki i rozkręcił się na dobre, pojawił się  problem, żeby wyciągnąć go z kąpieli. Największą frajdę sprawiło mu to, że mógł wylewać z niej wodę. Zdaniem jego mamy bardziej sprawdzi się ona na wyjazdach, ponieważ Piotrek jest już dość spory jak na swój wiek i przyzwyczaił się do dużej wanny. 
Niezaprzeczalną zaletą Flexi Bath™ jest fakt, że zajmuje mało miejsca i nie będzie problemu z jej przechowywaniem. Poza tym sprawdzi się też na dworze w upalne dni.

Przeznaczona jest dla dzieci do czterech lat. Mamy wątpliwość czy większy czterolatek będzie miał w niej swobodę.

Flexi Bath™ była wielokrotnie nagradzana, także w Polsce.

NAGRODY:


OCENA (0-6):
design: 6
jakość: 5
materiał: 5
funkcjonalność: 6
bezpieczeństwo: 5


Newborn Support
Do testowania otrzymałyśmy też specjalną wkładkę do kąpania niemowlaków Newborn Support (kupuje się ją oddzielnie). Przeznaczona jest dla dzieci do 8 miesięcy i nie przekraczających 8 kg. Zaprojektowali ją Duńczycy - Tilde Nygaard, Hugo Dines Schmidt and Morten Lauritzen z VE2.Zachwyciła Nas swoją formą, ergonomicznym kształtem, jakością wykonania i tworzywa. Zresztą za wzornictwo została nagrodzona w prestiżowym konkursie reddot design award winner 2012.Wkładka jest tak zaprojektowana, że zahacza się i „zatrzaskuje” na krawędzi wanienki. Sprawia to, że jest stabilna i nie przesuwa się podczas kąpieli.


Dobrym rozwiązaniem i dużym ułatwieniem dla rodziców jest wskaźnik maksymalnego poziomu wody umieszczony na podparciu. Dzięki temu mają oni pewność, że dziecko nie będzie za mocno zanurzone.


OCENA (0-6):
design: 6
jakość: 5
materiał: 5
funkcjonalność: 5
bezpieczeństwo: 5
via
arealcoolworld.com
stokke.com
key4communications.com
ve2.dk
travel-baby.ru

4 komentarze:

 1. Namawiałam na nią męża, ale uparł się, że za droga. Przy następnym dziecku kupimy tą, z wkładką dla niemowląt, koniec kropka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. jest super, idealna do małego mieszkania i w czasie podróży. Niestety, po roku zaczęła przeciekać (popękały gumowe łączenia).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konsultowałyśmy ten problem z obecnym producentem, czyli firmą Stokke.
   Tak jak pisałyśmy testy na wytrzymałość wykazały, że łącza wytrzymują co najmniej 3.000 złożeń/rozłożeń.

   Obecny producent nie wie jaką gwarancją objęta była wcześniej wanienka, ale jeśli jest ona ważna to sugeruje udać się do sprzedawcy.

   Usuń
 3. o gumę trzeba dbać i zmywać wszelkie resztki parafiny i innych olejków/ tłustych substancji po każdej kąpieli. Stąd problem nieszczelności.

  OdpowiedzUsuń